جمعه، اردیبهشت ۲۴، ۱۳۸۹

حکایت روز نجوم امسالم

امسال برخلاف پارسال که برنامه خوبی داشتیم, برای روز نجوم هیچ برنامه ای نداشتیم. هم دل و دماغ نداشتم, هم حوصله. بگذریم. شکر خدا روز نجوم هم هوا خیلی بارونی بود و دوستان خیلی سرم غر نزدند!! هادی طباطبایی پیشنهاد داد که همراهش مراغه بروم و در برنامه ای که مرکز نجوم و تحقیقات اخترفیزیک مراغه ترتین داده بود شرکت کنم.
حرکت کردیم و نزدیکی مراغه که رسیدیم وظیفه صحبت درباره نجوم اماتوری به ناگهان به من محول شد. رضا منجمی هم آمده بود و درباره آلودگی نوری صحبت کرد. در کل برنامه خوبی رو ترتیب داده بودند که از همینجا از عاملان و بانیان برنامه, بویژه دکتر عجب شیری زاده تشکر می کنم. این مدل برنامه ها در چارت کاری چنین مرکزی که فقط کار نجوم حرفه ای برای آن تعریف شده, وجود ندارد برگزاری آنرا باید سپاس فراوان گفت.
 جو منجم های مراغه و بناب هم خوب و فعالتر از ارومیه به نظرم رسید. با توجه به حضور چنین مرکزی و وجود رشته فیزیک گرایش نجوم در دانشکاه آزاد مراغه باید هم منجمان پویا تری داشته باشد.
عکسهای زیر گوشه ای از برنامه آن روز ( سه اردی بهشت 89) هستند. عکسها همه متعلق به رضا منجمی.


شب همان جا ماندم همراه رضا و صبح به طرف ارومیه حرکت کردم , رضا هم به سمت تبریز برای پرواز به تهران و از آنجا به اصفهان.

پس نوشت: برنامه با همت و موتور محرکه هادی طباطبایی برگزار شده بود که امیدوارم در راهش برای آموزش منجمان خوب و کارآمد موفق باشد. عکسها هم بوسیله دوربین رضا و اکثرن توسط هادی گرفته شده. اما فکر کنم در هر حال اعتبار عکسها به صاحب دوربین تعلق پیدا کند ;) !

۶ نظر:

سید هادی طباطبایی گفت...

سلام علی جان
قشنگ بود ولی من پررنگ تر بودما!!!
البته تو این عکسها هم فقط دوربینش مال رضا بود!!!!

علی آزادگان گفت...

هادی جان شما که خود بانی و همت اصلی برنامه بودید. شرمنده که در متن به این موضوع نپرداخته بودم.

امین گفت...

سلام آقای آزادگان،خوب هستید؟بنده امین هستم،قبلا چند سوال از آقای حمزه زاده پرسیدم ولی ظاهرا بدلیل مشغله ای که دارند ارتباطمون تداوم پیدا نکرد،اگر چنانچه این امکان برای شما وجود داره که با شما مشورتهایی در زمینه نجوم داشته باشم خیلی سپاسگذار میشم،راستی بنده مراغه ای هستم ولی ساکن یزدم،ایمیل یاهو رو می نویسم خوشحال میشم از طریق مسنجر از علم شما بهره مند بشم،یا از طریق gmail.به امید دیدار
A_rashidifam@yahoo.com
A.rashidifam@gmail.com

علی آزادگان گفت...

سوالتون رو برام ایمیل بزنید. در پروفایلم می تونید ایمیلم رو پیدا کنید. اگر نتونستید:
sel3ulba@yahoo.com

امین گفت...

سلام آقای آزادگان،بنده ایمیلی به آدرس ایمیل شما ارسال کردم،چنانچه نرسیده خدمتتون بفرمایید مجددا برای شما ارسال کنم،صمیمانه از یاری شما سپاسگذارم.

امیرحسین ابوالفتح گفت...

موفق باشی علی جان، به زودی می‌بینمت.