یکشنبه، مرداد ۱۳، ۱۳۸۷

ئي ريپابليك

ئي ريپابليك نام يك بازي آنلاين است كه مدتي است با آن آشنا شده ام. تقريبن در طول روز به هيچ سايت ديگري مراجعه نمي كنم. مي توان آنرا يك بازي استراتژيك دانست. با ورود به دنياي مجازي آن شهروند يكي از كشورهاي آن مي شويد و به دنبال كار مي گرديد تا بتوانيد شكمتان را سير كنيد.
مي توانيد فعاليتهاي سياسي داشته باشيد و به يكي از احزاب موجود در كشورتان بپيونديد و مدارج سياسي را طي كنيد. همچنين مي توانيد با ورود به فعاليتهاي اقتصادي يا نظامي در اين بخشها نيز ترقي كنيد. با دستمزدتان مي توانيد براي خودتان غذا يا اسلحه يا هديه براي دادن به ديگران يا بليط براي سفر در ئي ريپابليك بخريد. يا حتي براي خودتان خانه بخريد. فعاليتهاي سياسي در اينجا خيلي جدي و داغ است. احزاب براي پيروزي در انتخابات به شدت با هم رقابت مي كنند. ابتداي هر ماه ميلادي انتخابات براي رياست جمهوري برگزار مي شود. حدود 1 هفته بعد انتخابات رياست حزبها برگزار مي شود و حدود 2 هفته هم بعد از آن انتخابات شهرداري ها.
فضاي اقتصادي هم بسيار پر رقابت و زنده است. شركتها بايد كارگر استخدام كنند، حقوق بدهند و محصولاتشان را به قيمتهاي رقابتي بفروشند تا بتوانند ادامه حيات دهند و ورشكست نشوند.
يكي از جذابيتهاي بالاي بازي درگيري هاي نظامي بين كشورهاست. به طور مثال ماه گذشته كشور سوئد به كشور آلمان اعلان جنگ كرد. پس از حدود 2 هفته درگيري نظامي كل كشور آلمان توسط سوئد تسخير شد و آلمان از نقشه ئي ريپابليك حذف شد. تركيه هم يونان را تسخير كرد و از يونان جز يك ايالت چيزي باقي نماند. البته يوناني ها هم در انتخابات رياست جمهوري چند روز پيش با ائتلاف با اسرائيلي ها ( اسرائيل چند ماه پيش توسط تركيه تسخير شد) توانستند حكومت در تركيه را به دست بگيرند.

نما هايي از بازي:
نماهايي از نقشه ئي ريپابليك :

براي ورود به بازي بايد از طرف يكي از اعضا دعوت شويد. خوشحال مي شوم دعوتتان كنم. به من ايميل ( sel3ulba@yahoo.com ) بزنيد.

هیچ نظری موجود نیست: