درباره من

علی آزادگان، متولد دی ماه 1355 هستم. دبستان را در ماکو و ارومیه به پایان رساندم. سالهای راهنمایی را با دبیرهایی تاثیر گذار در مفید تهران تمام کردم. چند ماه ابتدایی دبیرستان را در شهید مفتح تهران و بافی را در دبیرستانهای چمران و دهخدای ارومیه خواندم. سال 1373 دیپلم گرفتم و سال 1374 سخت افزار تهران مرکز قبول شدم.
بهار 1375 اولین آشناییم با نجوم بود، اردی بهشت 75 با موسسه اختروش رفتم قصربهرام. و خردادش رفتم الموت. پاییز همان سال شروع کردم در فرهنگسرای بهمن از پژمان نوروزی نجوم یاد گرفتن. البته دیگرانی هم بودند که حکم معلم داشتند برایم. علی اسدیان و علیرضا عقابی را بهتر یادم می آید. تابستان 76 هم در رصدخانه زعفرانیه از کلاسها استفاده کردم. به تدریج با بیشتر شدن دانسته هایم و فعالیت بیشتر با دیگر دوستان نجومی و معلم هایم کارهای عملی هم انجام دادم. نجوم کروی و عکاسی نجومی موضوعات مورد علاقه ام در نجوم شدند. چند دوره ای در زعفرانیه درس دادم و چند مقاله ای در مجله نجوم. از همه بیشتر عکسم را دوست داشتم که روی جلد شماره 92 نجوم چاپ شد. چهارطاقی نیاسر همراه با ستارگار صورت فلکی جبار. متاسفانه دیگر حتی نگاتیو اش را هم ندارم.
با اتمام تحصیلات دانشگاهی، سال 81 به خدمت وظیفه عمومی اعزام شدم. آموزشی را در پایگاه دریایی سیرجان و باقی خدمت را با گروهان مخابرات  تیپ یکم تفنگداران دریایی، در بندرعباس و ابوموسی گذراندم.
سال 83 با اتمام خدمت چند ماهی تهران بودم و بعد آمدم ارومیه کنار باقی اعضا خانواده. الان کافی نتی در چهارراه دانش ارومیه دارم به نام اورانوس. فعالیتهای نجومیم بعد از سال 83 خیلی کم شد. اوجش سال 87 شد که هر ماه یک شب رصدی در یکی از پارکهای ارومیه برگزار کردم. روز نجوم سال 88 هم با همکاری تعدادی دیگر از دوستانم برنامه ای بسیار عالی مستقل از همه نهادها و سازمانهای دولتی برگزار کردیم.
سال 1389 با تشویق دوستی عزیز، شروع به تحصیل در کارشناسی فیزیک هسته ای دانشگاه پیام نور ارومیه کردم و با به پایان بردن آن، از 1395 مشغول به تحصیل در کارشناسی ارشد اخترفیزیک دانشگاه تبریز هستم.